Technické parametry čmelínů

Volná diskuse o chovu a životě čmeláků.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Niky1
TOP člen
TOP člen
Příspěvky: 1258
Registrován: ned 27. pro 2015 21:32:56

Já osobně bych je třeba nepoužívala,ale to je jen můj osobní názor.Tady včelařském foru se také o tom bavili. http://www.vcelarskeforum.cz/tema-Vyrob ... -ul?page=5
Romeo
Příspěvky: 2
Registrován: stř 17. úno 2016 8:46:54

Dobrý den, děkuji za přesměrování na článek. OSB desky mohou obsahovat i škodlivé látky mám správné informace?
Uživatelský avatar
Niky1
TOP člen
TOP člen
Příspěvky: 1258
Registrován: ned 27. pro 2015 21:32:56

Uvolňuje se z nich formaldehyd,ale jedině nějaký odborník by mohl vědět s určitostí,zda by byly výpary z nich pro čmeláky škodlivé.Nevím jestli by neporadili na http://www.ceskycmelak.cz/ .Také otázka jestli by měli zájem se tam ubytovat pokud je to lepidlo cítit a čmeláci mají skvělý čich.
julio
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 87
Registrován: pon 23. úno 2015 19:17:52
Bydliště: Žilina

Pred časom sa tu spomínali čmelíny podľa istého nemeckého webu s vnútornou kartónovou krabicou. Tento rok som si urobil takéto, avšak s vnútornou časťou z preglejky.
https://www.youtube.com/watch?v=JToqIH_1flc
Honza79
TOP člen
TOP člen
Příspěvky: 893
Registrován: úte 14. dub 2015 18:15:08
Bydliště: Zbořený Kostelec
Kontaktovat uživatele:

Teda Julio, paráda! Tleskám!
Uživatelský avatar
Niky1
TOP člen
TOP člen
Příspěvky: 1258
Registrován: ned 27. pro 2015 21:32:56

Julio,pěkně sis s nimi vyhrál,vypadají moc dobře. :) Ale ty nemáš dolní přívod vzduchu do vnitřního boxu nebo jsem se špatně dívala?Přeci jenom až bude zavřená klapka,tak tam čerstvý vzduch nebude vůbec proudit. ;)

Moc se mi líbí ten podstavec.To je 1/2" pozink trubka a hlavně jakým způsobem tam máš ten čmelín upevněný?
julio
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 87
Registrován: pon 23. úno 2015 19:17:52
Bydliště: Žilina

Ďakujem za uznanie. Podstavce sú z betónových plotových tvárnic zaliatych betónom, do ktorého som dal závitovú tyč priemeru 12 mm. V betóne sú dve matice a medzi nimi veľká podložka, aby to nešlo vytiahnúť. Tyč je obalená elektrikárskou sťahovacou bužirkou. Samotný čmelín je dvoma silnými skrutkami upevnený k hranolu, ktorý je na závitovú tyč upevnený maticou zospodu aj zvrchu. Otočený pohár je proti lezúcemu hmyzu. Až po osadení čmelína som pri silnom vetre zistil, že sa pokyvuje. Možno by bolo treba silnejšiu tyč. Betónová základňa je dostatočne ťažká (až príliš), a tak stačí upraviť podložie do roviny a usadiť napríklad aj do svahu, vlastnou váhou drží dostatočne.
Uživatelský avatar
Niky1
TOP člen
TOP člen
Příspěvky: 1258
Registrován: ned 27. pro 2015 21:32:56

Julio,děkuji za popis,ta závitová tyč mě nenapadla. ;)
majla
Stálý člen
Stálý člen
Příspěvky: 130
Registrován: úte 03. úno 2015 15:24:31

Moc pěkně provedené čmelíny, hezké zpracování i zajímavé nápady. Izolace jak brno, těm tam bude vedro i v -3°C ;o). Po sezóně dej vědět jak se osvědčili s jakými druhy čmeláků a hlavně jak bylo dostatečné větrání.
Pučmeloud
Příspěvky: 22
Registrován: ned 07. úno 2016 20:07:33
Kontaktovat uživatele:

Julio, moc pěkně zpracované. Pěkné a i funkční. Tak ať se líbí i čmelákům. :D
Odpovědět