Chov čmeláků v roce 2020

Volná diskuse o chovu a životě čmeláků.
Odpovědět
Rapo
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 389
Registrován: sob 02. pro 2017 14:39:47

Honza79 píše:
úte 21. dub 2020 8:48:38
Rapo píše:
úte 21. dub 2020 7:11:57
Diky Honzo.
Není zač. Ještě přikládám pár fotek, jestli Ti to pomůže. Ale lepší je to vidět fakt na vlastní oči.

https://cmelacihonza79.rajce.idnes.cz/Zahradni_2020/

https://cmelacihonza79.rajce.idnes.cz/Humenni_2020/
Honzo dik fotky sú super ale ako hovoríš najlepšie je to skontrolovať na živo.👍🐝
jaramikulazadnitreba
Příspěvky: 31
Registrován: pát 27. dub 2018 9:17:15

Hezky den.
Já zatím jeden cmelin zemní dal jsem klapku tak snad dobrý. Nechci ji tam lézt tak uvydim.
Druhý jsem dal snad 6 zemnich čekal 2 hodiny pak jsem to nevydržel a dal kamínek byl schozeny dal jsem ho znovu to bylo včera a dnes tam ještě je.Tady v třebani už lítají pacmelaci vše kvete ale cmelaci nikde.Myslite že už je konec?Asi cmelin schovám. Kéž bych měl štěstí u jednoho cmelinu dalo to spoustu času. Ať máte hodně cmelacich královen :!:
Rapo
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 389
Registrován: sob 02. pro 2017 14:39:47

jaramikulazadnitreba píše:
úte 21. dub 2020 15:47:37
Hezky den.
Já zatím jeden cmelin zemní dal jsem klapku tak snad dobrý. Nechci ji tam lézt tak uvydim.
Druhý jsem dal snad 6 zemnich čekal 2 hodiny pak jsem to nevydržel a dal kamínek byl schozeny dal jsem ho znovu to bylo včera a dnes tam ještě je.Tady v třebani už lítají pacmelaci vše kvete ale cmelaci nikde.Myslite že už je konec?Asi cmelin schovám. Kéž bych měl štěstí u jednoho cmelinu dalo to spoustu času. Ať máte hodně cmelacich královen :!:
Ahoj.Nic neskovavaj a nič ešte neskončilo.Musis byť trpezlivý.Ja som minulý rok usadzoval skalnu 25.5. takže času je dosť.
Honza79
TOP člen
TOP člen
Příspěvky: 893
Registrován: úte 14. dub 2015 18:15:08
Bydliště: Zbořený Kostelec
Kontaktovat uživatele:

Povedlo se mi dnes nafotit humenní, takže jsem připravil album na srovnání se zahradním. Tak se můžete podívat. Rozdíly jsou minimální, obzvlášť na fotkách. ;)

https://cmelacihonza79.rajce.idnes.cz/R ... _ruderatus
Uživatelský avatar
Tomáš
Stálý člen
Stálý člen
Příspěvky: 133
Registrován: ned 18. led 2015 14:44:37

Ahoj,
a co klapky už zavíráte? Já už jsem na 1mm. ;)
jaramikulazadnitreba
Příspěvky: 31
Registrován: pát 27. dub 2018 9:17:15

Ahoj.
Dik za povzbuzení budu zkoušet dal.dnes tu prolétl skalni krásnej ale to byl kalup.
Jinak nic samej pacmelak a to tu vše kvete.diky .Jarda
marek972
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 341
Registrován: čtv 07. črc 2016 18:00:05
Bydliště: Slany

Ahoj - update po par dnech.

Ze ctyr cmelinu mam 100% usazeny tri.

1 - Skalni
2 - Skalni
3 - Rolni (diky Jakube!)

u ctvrteho je to zapeklity pripad - chodi do nej v nepravidelnych intervalech navratilka(y) zemni a taky jsem zahledl skalni, nicmene ani jedna zatim nezustala pres noc, takze kdovi co bude dal.

Co me ale velmi potesilo je, ze krasna rokytova si udelala hnizdo v krovu meho domu ve fasade - vidam ji denne na angrestu pod domem, kde se ji moc libi a pak zaletava do hnizda (ma to jako takovy ritual). Doufam ze se ji podari odchovat matky, abych mel o co bojovat za rok :)

Jinak u me uz nehleda skoro nic - sem tam zbloudila zemni nebo skalni, ale tot vse.
Rapo
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 389
Registrován: sob 02. pro 2017 14:39:47

Zdravim všetkých.Navratilka záhradná odmietla cmelin o 3 metre ďalej a o meter vyššie tak som ráno cmelin vykopal a zakopal na miesto pôvodného.Za 2 hodiny už bola v nom.Oplatilo sa.No konečne môžem porovnávať s mojou možno humennou.Za prvé je záhradná menšia.Este mám 2cmeliny voľné (pre lesnú a ak sa nevráti lúčna tak uvidím).Majte sa.🐝
Uživatelský avatar
Hugo.008
Stálý člen
Stálý člen
Příspěvky: 160
Registrován: pon 18. čer 2018 13:42:33
Bydliště: Horní Popelov, okr. Č. Lípa

Ahoj Rapo, jak máš udělanou ochranu proti mravencům u zemních úlků. Hledal jsem ve fóru, ale nic jsem nenašel. Dva jsem letos udělal, ale nevím jestli je klapka v tomto směru dostatečná.
Uživatelský avatar
Blanka
Aktivní člen
Aktivní člen
Příspěvky: 251
Registrován: sob 15. dub 2017 9:35:20

Já už mám u všech klapky dole, mám ty odlehčené, nemají žádný problém Myslím, že je budu muset trochu zatížit modelínou. Uvidíme.
Odpovědět