Chov čmeláků v roce 2020

Volná diskuse o chovu a životě čmeláků.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Niky1
TOP člen
TOP člen
Příspěvky: 1258
Registrován: ned 27. pro 2015 21:32:56

Nevím jak u vás,ale u nás je na zahradě vidět už jen dva druhy-polní a zemní,včetně matek zemních.
marek972
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 341
Registrován: čtv 07. črc 2016 18:00:05
Bydliště: Slany

Niky1 píše:
pon 14. zář 2020 6:55:21
Nevím jak u vás,ale u nás je na zahradě vidět už jen dva druhy-polní a zemní,včetně matek zemních.
Ahoj Niky - uplne stejne u me. Na zahrade a okoli toho kvete jeste hodne a tak maji tyto druhy vse jen pro sebe :)
Rapo
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 389
Registrován: sob 02. pro 2017 14:39:47

U mňa je vidieť zemné ,rolne a včera som videl skalnu kráľovnú a premenlivú kráľovnú.
Uživatelský avatar
Zdenda
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 314
Registrován: pát 25. srp 2017 22:41:14
Bydliště: Valašské Meziříčí+Zašová
Kontaktovat uživatele:

No u mne jen se občas objeví nějaká zemní,a drvodělka...rolní už dlouho ne,sranda ale je ta,že mám ty tryskáče lesní,ale na zahradě se vůbec nevyskytují,kam lítají si nedovedu představit,ale určitě dál od zahrady...
Uživatelský avatar
Zdenda
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 314
Registrován: pát 25. srp 2017 22:41:14
Bydliště: Valašské Meziříčí+Zašová
Kontaktovat uživatele:

A takový cvrkot je u lesních...polovina září-vlastně s nimi nemám doposud žádné zkušenosti...
https://www.youtube.com/watch?v=hyvE50SbDg0
Uživatelský avatar
Zdenda
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 314
Registrován: pát 25. srp 2017 22:41:14
Bydliště: Valašské Meziříčí+Zašová
Kontaktovat uživatele:

Seidlici píše:
čtv 10. zář 2020 19:14:29
Ahoj Zdendo a všichni kamarádi čmeláků, kdyby měl někdo chuť na rekreaci, můžu doporučit ucmelaku.cz., pěkný penzion pod horami a mají je taky rádi a jsou fajn lidi🤗 pěkný pobyt a hezký podzim. Ms kraj, hned za kopcem má některé vstupy zdarma. Míra
Díky Mirku,letos nevím,ale příští rok bych se tam určitě rád podíval...
Uživatelský avatar
Niky1
TOP člen
TOP člen
Příspěvky: 1258
Registrován: ned 27. pro 2015 21:32:56

Rapo,je vidět,že u vás létá ještě širší sortiment :) .Skalní v úlcích mám,ale spíše uvnitř jen dožívají a u zahradních už jsou také jen dvě dělnice.

Zdendo,tak to je super s těmi lesními :D .V tom stínu bych vůbec nepoznala,že jsou to oni.Možná létají někam na hluchavku bílou,která určitě někde kvete.V této době jsem občas nějakou na ní viděla.Letos mi bohužel všechnu sežrali slimáci :x ,tak nemám ani jeden kus. :( :x
Uživatelský avatar
Blanka
Aktivní člen
Aktivní člen
Příspěvky: 251
Registrován: sob 15. dub 2017 9:35:20

U mě stejně jako u Vás, polní a zahradní, včera jedna krásná skalní obalená pylem asi z ibišku. Za domem mám dva větší záhony hluchavek, ještě hezky kvetou, tak tam se krmí a doma hluchavku skvrnitou, kvete růžově, tak to je taky jejich pochoutka, jinak na zahradě samá včela. Mám v okolí 4 včelaře a všichni mají doma trávníky, jinak nic, tak těch mám plné zuby, nejraději bych jim to poryla a zasadila svazenku.
Uživatelský avatar
Niky1
TOP člen
TOP člen
Příspěvky: 1258
Registrován: ned 27. pro 2015 21:32:56

Blanka píše:
pon 21. zář 2020 13:43:38
...jinak na zahradě samá včela. Mám v okolí 4 včelaře a všichni mají doma trávníky, jinak nic, tak těch mám plné zuby, nejraději bych jim to poryla a zasadila svazenku.
Proč by se obtěžovali něco mít,když vědí,že včela si pro potravu doletí :(
Uživatelský avatar
Zdenda
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 314
Registrován: pát 25. srp 2017 22:41:14
Bydliště: Valašské Meziříčí+Zašová
Kontaktovat uživatele:

Ahojky,
tak tady na Valašsku od minulé neděle apršelo 110 litrů vody na metr,deštivo,chladno,šel jsem teda zkontrolovat hnízdo lesních,jestli už je po něm,ale když jsem otevřel víko,docela silný bzukot se pořád ozývá.Tak to vypadá,že jsou odolní jako ti zrzečci rolní.Třikrát jsem k nim šel s krmením,ale nebylo vůbec třeba... ;)
Odpovědět