Doporučení od autorů webu cmelaci.cz

Volná diskuse o chovu a životě čmeláků.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Admin
Administrátor
Příspěvky: 15
Registrován: ned 11. led 2015 11:49:51

Velmi vítáme tuto fundovanou diskuzi a zájem tolika z vás pomoci čmelákům ve vašem okolí. Nicméně bychom rádi upozornili, že informace, které jsou shrnuty na webu www.cmelaci.cz vycházejí ze zkušeností pana Stuchla, který se čmelákům věnoval 40 let. Mnoho rad zde je dost v rozporu z jeho dlouholetými zkušenostmi a obávám se, že to často nejsou rady, které by pomáhaly. Naopak spíše čmelákům mohou uškodit. Proto vřele doporučuji vždy zvážit, zda je více relevantní rada podložená dlouholetými zkušenostmi nebo dobře míněná rada někoho, kdo chová čmeláky rok či dva. Jistě, nic není dogma a samozřejmě čím více chovatelů bude, tím více nových poznatků můžeme společně dát dohromady. Jen je zbytečné se vydávat cestami, kterými už pan Stuchl dávno zjistil, že nikam nevedou.

Díky za pochopení. Petr Dobrý a Jaromír Čížek, spoluautoři webu www.cmelaci.cz
Uživatelský avatar
Niky1
TOP člen
TOP člen
Příspěvky: 1150
Registrován: ned 27. pro 2015 21:32:56

Vážím si a jsem velmi ráda za tato doporučení a zájem o naši skupinu.Předpokládám,že většina členů čerpá v první řadě z odborných článku i informací na stránkách www.cmelaci.cz a pokud ne,pak jste je doufám tímto doporučením k tomu vyzvali.

I přes toto rozšiřování odborných poznatků není nikdo neomylný a může udělat nechtěnou chybu nebo nesprávně některé údaje pochopit apod..
Proto bych byla velmi vděčná a určitě nejenom já,mohli-li byste nás zvláště na vážné chyby upozornit,moc děkuji.
Pavlík
Příspěvky: 10
Registrován: pát 20. led 2017 19:48:15

Vážení organizátoři tohoto "čmeláčího" fóra. Vaší práce se velice vážím, i přesto mám určité výhrady k pisatelům příspěvků. Vaše a potažmo naše fórum je v mnohém zajímavé, ale v mnohém zbytečné ?!? U svých dopisovatelů hodnotíte i počet zaslaných a uvedených "článků". Proč stavím slovo článků do uvozovek? Článek má mít obsahově pro čtenáře vypovídající, informativní a v mnohém poučný charakter. V častých případech tomu ovšem tak není!! Mnohé tzv. články jsou pouze nic neříkající jedno, či dvouslovná kladná nebo záporná stanoviska k předešlé tématice uvedeného článku. Tímto způsobem tzv. pisálkové nahání pouze body a hvězdy v počtech článků?!? Myslím si, že nejen mne, ale i ostatním v této odborné tématice vadí zbytečná stanoviska, jako třeba "Taky se přidávám", "Přeji vše nej do nového roku" či "Na mé zahradě v Brně jsem neviděl žádného čmeláka" a pod. Tato stanoviska mi vadí, neboť nenaplňují nejen podstatu odborného vlastního vyjádření. Jsou jen zbytečnými stanovisky k získávání "laciných" bodů a hvězd. Daleko přínosnější jsou články řešící odbornou problematiku v jednotlivých oblastech života a práce se čmeláky. Proto Vám navrhuji body a hvězdy přidělovat za odborně směrovaný článek, ne za neobhájená a mnohdy i máloslovná stanoviska k jiným autorům. A to si myslím jste schopni, jako vedení fóra, posoudit. Děkuji.
Rapo
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 326
Registrován: sob 02. pro 2017 14:39:47

Dobrý večer.Pochybujem že by tu bol niekto kôli bodom či hviezdam.
Odpovědět
cron