Chov čmeláků v roce 2018

Volná diskuse o chovu a životě čmeláků.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pepan
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 365
Registrován: pon 22. srp 2016 11:53:50
Bydliště: Dolní Benešov
Kontaktovat uživatele:

Dnes mě napadlo vyzkoušet topení při mínus 7°C a funguje. Teplota uvnitř byla cca 22°C. Taková mínus teplota snad v březnu a dubnu nebude.

Obrázek

A pro připomenutí jak bylo loni v dubnu! V tom sněžení se mi vracela královna, ale nestačil jsem ji vyfotit. Bylo to až k neuvěření! 19.4.2017 v 14,20 hod.

Obrázek
Rapo
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 389
Registrován: sob 02. pro 2017 14:39:47

Pepan píše:
ned 25. úno 2018 15:25:41
Dnes mě napadlo vyzkoušet topení při mínus 7°C a funguje. Teplota uvnitř byla cca 22°C. Taková mínus teplota snad v březnu a dubnu nebude.

Obrázek

A pro připomenutí jak bylo loni v dubnu! V tom sněžení se mi vracela královna, ale nestačil jsem ji vyfotit. Bylo to až k neuvěření! 19.4.2017 v 14,20 hod.

Obrázek
No super to máš vymakane s tým prikurovanim.Na taký level som sa ešte nedostal :| .Mne musia stačiť zateplene a zakopané.Cauko.
kavcaa
Aktivní člen
Aktivní člen
Příspěvky: 245
Registrován: pon 18. dub 2016 11:37:42
Bydliště: Liberecko

Tak čmelofilové..u nás už 3 týdny v kuse mrzne/bez sněhu !/ a teď další týden -14C...Jak to ty holky přečkají ?..no říkám si, že to není v přírodě poprvé ani naposled , ale když vidím tu promrzlou vysušenou louku...
Fotky vložím...jen jsem zatím neschopná to přehodit z telefonu..Taky mám fotky loňský, po sezoně zemních a prošly na jedničku.
Naopak kupovaný , zateplený polystyrenem to byl neskutečnej mokrej, plesnivej humus, ve kterým se ale vylíhly obří královny...takže včíl mudruj..
No každopádně ten kupovanej letos nepoužiju..teda nemám to v plánu, ale znáte to...
Uživatelský avatar
Niky1
TOP člen
TOP člen
Příspěvky: 1258
Registrován: ned 27. pro 2015 21:32:56

Tak u nás také dnes -13°C a má být až -17°C tento týden,v posledních rocích to není nic zvláštního,že jsou tak mrazivé dny až v únoru.Naštěstí máme alespoň sníh. :) Hlavně aby zas nebyly ty pozdní vyšší mrazíky jako minulý rok. :(

Pepane,máš je moc hezké,ale ty nemáš větrací otvory?Tu teplotu můžeš nějak regulovat?
Fotky bohužel nemám,ale úlky mám umístěné v takových regálech,podobně jak je napravo(ale s kostrou ze stavebních latí a tmavě zelené plachty se stříškou s přesahem,úplně obyčejně ;) ) na přiloženém obrázku z německého fora.
P1000266 b.jpg
(732.34 KiB) Zatím ještě nestaženo
Honza79
TOP člen
TOP člen
Příspěvky: 893
Registrován: úte 14. dub 2015 18:15:08
Bydliště: Zbořený Kostelec
Kontaktovat uživatele:

Tak u nás dnes -14 °C a bohužel bez sněhu. Zítra bude zřejmě ještě více. :(

Loni jsem už 20. března usadil dvě zemní. Jsem moc zvědav na letošní jaro. Klidně ať to vypukne později, ale ať nás tolik netrápí ty mrazíky!

Pepane, krásné! Je vidět, že jsi připraven na vše. Tebe počasí neohrozí! ;)
kavcaa
Aktivní člen
Aktivní člen
Příspěvky: 245
Registrován: pon 18. dub 2016 11:37:42
Bydliště: Liberecko

No je vidět, že jsme všichni zase krásně nadržený :lol:
Ty slíbený fotky. http://kavcaa.rajce.idnes.cz/cmelin_2017/

Ty hranatý jsou loňský.Osvědčily se perfektně.Lehčí vyrobená klapka fungovala spolehlivě a dělničky s ní neměly nejmenší problémy .
Domeček je 1.kousek určený dceři na balkon.Manžel mi vyrobil další 3 v různých velikostech.Nemůžu se dočkat.
Uživatelský avatar
Niky1
TOP člen
TOP člen
Příspěvky: 1258
Registrován: ned 27. pro 2015 21:32:56

Kavcao,ale manžel si vyhrál. :) Zaujalo mě to obložení úlku "palubkami",měly by se tam vytvořit vzduchové kapsy.Někde jsem četla,že by měly dobře izolovat proti chladu i vedru. ;)

Kyrosi,zrovna jsem zase četla na německém fóru negativní názor na ty verandy :( ,ale nevím jestli se jednalo o ty s větráním nebo bez.Dotyčná si stěžovala na každodenní nutnost čistění od výkalů u zemních,tak je nakonec zrušila.Němci ty verandy hodně používají,ale negativní názory jsem četla až teď.Tak jsem zvědavá jak se osvědčí nebo neosvědčí tobě. ;)

Zelená domácnost inovovala klapky,jsem zvědavá jestli budou lepší,bohužel se zase zvedla cena. :(
Honza79
TOP člen
TOP člen
Příspěvky: 893
Registrován: úte 14. dub 2015 18:15:08
Bydliště: Zbořený Kostelec
Kontaktovat uživatele:

Niky1 píše:
čtv 01. bře 2018 8:43:48
Zelená domácnost inovovala klapky,jsem zvědavá jestli budou lepší,bohužel se zase zvedla cena. :(
Pásek od suchého zipu bude jistě dobrá věc, ale moc se mi nelíbí umístění toho vrutu na regulaci zdvihu klapky...
Uživatelský avatar
Niky1
TOP člen
TOP člen
Příspěvky: 1258
Registrován: ned 27. pro 2015 21:32:56

Honzo,mě se právě také moc nelíbí.Mám obavy aby si nepoškodili křídla,vruty mají ten závit velmi ostrý.Jsem zvědavá co to udělá v praxi. ;)
Rovněž jsem zvědavá jestli nebude matkám vadit krátká přistávací plocha a zda se na tom proužku nebudou zachytávat zadní nohy. ;) Stříška přímo v klapce by nemusela být špatná. :)
julio
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 87
Registrován: pon 23. úno 2015 19:17:52
Bydliště: Žilina

Ahoj, pozerám, že tu už diskutujete a príprava na novú sezónu ide v plnom prúde. Ja som tiež v zime nezaháľal a urobil som si tri nové čmelíny. K nim nízky regál, ktorý som dnes natieral. Teplota v Žiline dlhodobo pod -10 °C. Čo ma však zarazilo asi pred dvoma týždňami som zbadal matku, teploty vtedy boli vcelku prijateľné, skoro jarné, dokonca na záhrade mi zakvitlo zopár kvietkov. No už je to opäť zimné a tak ešte máme trocha času na prípravu. Už sa teším.
Odpovědět