Chov čmeláků v roce 2018

Volná diskuse o chovu a životě čmeláků.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kyros
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 75
Registrován: úte 31. kvě 2016 0:34:52
Bydliště: Frýdecko-Místecko

Díky Niky. Hodně si cením toho, že na tomto fóru je spoustu hodných a ochotných človíčků, kteří už mají s chovem čmeláku letité zkušenosti a nám méně zkušených vždy poradí. Tohle fórum opravdu splňuje svůj účel, odpovědi jsou jsou vždy rychlé a výstižné. Ono sice není špatné si načíst nějakou tu teorii, ale v praxi to někdy vypadá trochu jinak. Takže díky všem a je škoda,že se ten čas nedá posunou alespoň o 2 měsíce dopředu. :cry:
Uživatelský avatar
Blanka
Aktivní člen
Aktivní člen
Příspěvky: 251
Registrován: sob 15. dub 2017 9:35:20

Zdravím všechny, je vidět jak jsme už nažhavení. Já mám nachystané 4 čmelíny, které budou v domě, do stěny vyvrtáme otvory klapky ven, čmelín dovnitř. Takže ubude starost se zimou a horkem. Další dva zateplím z venku, dovnitř karton, větrání střechou. Venku je budu mít pro navrátilce skalních. Držím Vám všem palce ahojky.
Rapo
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 389
Registrován: sob 02. pro 2017 14:39:47

Čaute.Chcem sa spýtať.Stalo sa vám že chodili na cmeliaky polovat vtaky napr.sykorky a pod.?
Uživatelský avatar
Pepan
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 365
Registrován: pon 22. srp 2016 11:53:50
Bydliště: Dolní Benešov
Kontaktovat uživatele:

Ahoj Rapo,když jsme chovali včely tak nám lítaly sýkorky na mrtvé včely pod včelínem.To měly velký zápřah s mladýma a nic jiného asi už nenašly a nebo nestíhaly.Že by chytaly živé včely nebo čmeláky jsem neviděl.Mi spíš dělají problém kočky,sedí u čmelínů a čekají na čmeláky .Pro ně to je zábava,ale když ti zjara lítá jenom královna tak to mě fakt štve :evil:
A možná taky netopýři ? To když se ti vrací královna už skoro za tmy a nad hlavami hejno netopýrů,ale nevím jestli je loví.To si vždycky říkám ,že se mi vrací bombardér z akce a prolétává mezi stíhačkami. :) No z jara to jsou vždycky nervy, však uvidíš sám...
Tak zatím...
Rapo
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 389
Registrován: sob 02. pro 2017 14:39:47

Pepan píše:
ned 04. úno 2018 21:01:34
Ahoj Rapo,když jsme chovali včely tak nám lítaly sýkorky na mrtvé včely pod včelínem.To měly velký zápřah s mladýma a nic jiného asi už nenašly a nebo nestíhaly.Že by chytaly živé včely nebo čmeláky jsem neviděl.Mi spíš dělají problém kočky,sedí u čmelínů a čekají na čmeláky .Pro ně to je zábava,ale když ti zjara lítá jenom královna tak to mě fakt štve :evil:
A možná taky netopýři ? To když se ti vrací královna už skoro za tmy a nad hlavami hejno netopýrů,ale nevím jestli je loví.To si vždycky říkám ,že se mi vrací bombardér z akce a prolétává mezi stíhačkami. :) No z jara to jsou vždycky nervy, však uvidíš sám...
Tak zatím...
Ahoj.Dik za odpoveď.U mňa je dosť frmol so sykorkami,zltochvostami a vrabcami.Vecer samy netopier takže uvidím ako to dopadne.Cauko.
Uživatelský avatar
Pepan
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 365
Registrován: pon 22. srp 2016 11:53:50
Bydliště: Dolní Benešov
Kontaktovat uživatele:

Zdravím Vás všechny,přátelé! 25.3.17 jsem ubytoval první čmeldy, tak že už se to blíží. :) Právě finišuji z úpravou všech úlků - topení. Zde jedna fotka,úplně v pravo je jeden z těch nových o síle stěny 5O mm.(Mám fotky jak jsem je dokončoval ale ještě jsem je nevložil do fora "Jak vyrobit úlek z polystyrénu")

Obrázek
Uživatelský avatar
Pepan
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 365
Registrován: pon 22. srp 2016 11:53:50
Bydliště: Dolní Benešov
Kontaktovat uživatele:

Niky1 píše:
čtv 11. led 2018 11:21:49
Je sice teprve leden,ale nová sezona se už pomalu blíží. :lol:
Já mám konečně všechny úlky připravené včetně reservních,jen výstelku budu dávat až v březnu,před umístěním úlku ven. :)

Hlavně aby už napadal sníh a trošku přimrzlo,ať můžou matičky do poloviny března ještě v klidu odpočívat bez předčasného probuzení. ;)
Ahoj Niki, aspoň jednu fotku těch úlku jak je máš rozmístěné, prosím,prosím :)
Uživatelský avatar
Pepan
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 365
Registrován: pon 22. srp 2016 11:53:50
Bydliště: Dolní Benešov
Kontaktovat uživatele:

Kyros píše:
sob 03. úno 2018 0:57:00
Díky Niky. Hodně si cením toho, že na tomto fóru je spoustu hodných a ochotných človíčků, kteří už mají s chovem čmeláku letité zkušenosti a nám méně zkušených vždy poradí. Tohle fórum opravdu splňuje svůj účel, odpovědi jsou jsou vždy rychlé a výstižné. Ono sice není špatné si načíst nějakou tu teorii, ale v praxi to někdy vypadá trochu jinak. Takže díky všem a je škoda,že se ten čas nedá posunou alespoň o 2 měsíce dopředu. :cry:
Kyrosi, naprosto s tebou souhlasím proto jsem se zde i zaregistroval !!! :)
Uživatelský avatar
Pepan
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 365
Registrován: pon 22. srp 2016 11:53:50
Bydliště: Dolní Benešov
Kontaktovat uživatele:

Blanka píše:
sob 03. úno 2018 10:45:40
Zdravím všechny, je vidět jak jsme už nažhavení. Já mám nachystané 4 čmelíny, které budou v domě, do stěny vyvrtáme otvory klapky ven, čmelín dovnitř. Takže ubude starost se zimou a horkem. Další dva zateplím z venku, dovnitř karton, větrání střechou. Venku je budu mít pro navrátilce skalních. Držím Vám všem palce ahojky.
Ahoj Blanko, taky tě zdravím a rád bych viděl jak to máš nachystané. :)
Uživatelský avatar
Pepan
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 365
Registrován: pon 22. srp 2016 11:53:50
Bydliště: Dolní Benešov
Kontaktovat uživatele:

kavcaa píše:
ned 28. led 2018 16:51:03
Ahojda všem v Novém roce!
Už se taky nemůžu dočkat.Manžel vyrábí nové čmelíny.Až budou , dám fotky.Jsou super.Budete čubrnět , jak se dá vytunit čmelín :lol: :lol: :lol:
Doufám, že se letos dočkám i navrátilců.Nový čmelín má i dcera na balkoně ve městě.Tak snad se nám zadaří.
Krásný zbytek zimy a ať nám do března rychle uteče.

Kavčo,už bych chtěl "čubrnět" tak se ukaž (samo že čmelíny :lol: )
Odpovědět