Chov čmeláků v roce 2019

Volná diskuse o chovu a životě čmeláků.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pepan
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 365
Registrován: pon 22. srp 2016 11:53:50
Bydliště: Dolní Benešov
Kontaktovat uživatele:

Ahoj Rapo, nemůže to být nějaký pačmelák ? Díval jsi se na nějaké obrázky , čemu by se podobal nejvíc ?
Rapo
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 389
Registrován: sob 02. pro 2017 14:39:47

Pepan píše:
ned 28. dub 2019 20:07:02
Ahoj Rapo, nemůže to být nějaký pačmelák ? Díval jsi se na nějaké obrázky , čemu by se podobal nejvíc ?
Ahoj Pepan. Podobá sa mi najviac na lesnu aj velkostne ale ta žltá bola ako majú samčekovia skalnych.Mal som chytenu aj lesnu .Mam dojem že je to ina farebná forma.
Uživatelský avatar
Niky1
TOP člen
TOP člen
Příspěvky: 1258
Registrován: ned 27. pro 2015 21:32:56

Podle té první fotky to vypadá,že je to lesní.Máš ji také ubytovanou?
Rapo
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 389
Registrován: sob 02. pro 2017 14:39:47

Niky1 píše:
ned 28. dub 2019 20:55:00
Podle té první fotky to vypadá,že je to lesní.Máš ji také ubytovanou?
Ahoj.Bohužiaľ nie.Mam este jedny fotky len mi sem nejdu nahodit.Je presne ako uhorova aj velkostne ale posledné tergity miesto oranžovej ma šedobiele.Videl som ich asi 5.Uhorova ina farebná forma?
Iriska
Příspěvky: 27
Registrován: stř 03. říj 2018 20:11:27

podlipiar píše:
sob 27. dub 2019 20:49:06
Pozdrav všem. Hlásím přírůstek do rodiny. 6. dubna usazená luční dnes vyvedla první dělničky. Jsou dvě. Klapku zvládají bravurně. Jsou moc krásné, mají jasný žlutý proužek za hlavičkou. Jsou prostě boží. Celé odpoledne mrznu venku, abych se pokochala. Ještě jsem sledovala skalní, dnes mají prvně spuštěnou klapku. Jsou to sestry, protože se na začátku cpaly do jednoho úlku. Každá se chová jinak. Jedna krásně leze dovnitř i ven, ale druhá do klapky šťouchá snad desetkrát než vyleze. Při návratu krouží dobu před česnem. Do nových od Jakuba jsem dnes usadila opět skalní. Mě tu nic jiného nelítá. Ještě rolní, ale do velkého úlu je nezkouším. Zatím se mějte Jarka.
Ahoj, gratuluji k lučním. My máme mladé zemní, vedle čmelína mám starý gauč, sedím a dívám se jak na televizi, jak dělničky lítají a je to paráda...S klapkou trochu zápasí, ale snaží se, občas mi to nedá a trochu jim ji nadzvednu, aby jim nespadl pyl. Mějte se. I.
Uživatelský avatar
Zdenda
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 25. srp 2017 22:41:14
Bydliště: Valašské Meziříčí+Zašová
Kontaktovat uživatele:

Iriska píše:
ned 28. dub 2019 21:31:09
podlipiar píše:
sob 27. dub 2019 20:49:06
Pozdrav všem. Hlásím přírůstek do rodiny. 6. dubna usazená luční dnes vyvedla první dělničky. Jsou dvě. Klapku zvládají bravurně. Jsou moc krásné, mají jasný žlutý proužek za hlavičkou. Jsou prostě boží. Celé odpoledne mrznu venku, abych se pokochala. Ještě jsem sledovala skalní, dnes mají prvně spuštěnou klapku. Jsou to sestry, protože se na začátku cpaly do jednoho úlku. Každá se chová jinak. Jedna krásně leze dovnitř i ven, ale druhá do klapky šťouchá snad desetkrát než vyleze. Při návratu krouží dobu před česnem. Do nových od Jakuba jsem dnes usadila opět skalní. Mě tu nic jiného nelítá. Ještě rolní, ale do velkého úlu je nezkouším. Zatím se mějte Jarka.
Ahoj, gratuluji k lučním. My máme mladé zemní, vedle čmelína mám starý gauč, sedím a dívám se jak na televizi, jak dělničky lítají a je to paráda...S klapkou trochu zápasí, ale snaží se, občas mi to nedá a trochu jim ji nadzvednu, aby jim nespadl pyl. Mějte se. I.
Taky gratuluji a nejen tobě,ale všem k mladičkým čmeláčkům...já zatím pořád čekám,kromě jedněch lučních,co zahnízdila holka sama ve staré myší díře.
Uživatelský avatar
Zdenda
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 25. srp 2017 22:41:14
Bydliště: Valašské Meziříčí+Zašová
Kontaktovat uživatele:

Tak mám 3 skalní-dva jsou v pohodě,ale třetí ve Čmelákovicích je hajzlik a hotový špion.Ani se čmelína nedotknu a už ho slyším jak se rozčiluje a vzteká-budu se muset zastavovat aspoň metr od,aby se nevztekal.Dns jsem na jednom malém lučnímu musel poupravit klapku,postavil jsem si ho na druhý vyšší čmlín se skalákem a ten byl zticha jak myška. :)
Uživatelský avatar
Zdenda
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 25. srp 2017 22:41:14
Bydliště: Valašské Meziříčí+Zašová
Kontaktovat uživatele:

Jak řešíte u zemních čmelínů obranu před mravenci?Zkusil bych na příští rok taky nějaké,jen tech mravenců se bojím...
Rapo
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 389
Registrován: sob 02. pro 2017 14:39:47

Zdenda píše:
ned 28. dub 2019 22:15:38
Jak řešíte u zemních čmelínů obranu před mravenci?Zkusil bych na příští rok taky nějaké,jen tech mravenců se bojím...
Ahoj Zdenda.Ja nemám žiadnu ochranu pred mravencami.Nemam s nimi žiadny problém.
Súhrn:9,10 a 6 zemné majú robotnice,4 lúčna má robotnice,7 skalna má tiež robotnice.
Uživatelský avatar
Kyros
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 75
Registrován: úte 31. kvě 2016 0:34:52
Bydliště: Frýdecko-Místecko

Zdenda píše:
ned 28. dub 2019 22:15:38
Jak řešíte u zemních čmelínů obranu před mravenci?Zkusil bych na příští rok taky nějaké,jen tech mravenců se bojím...
Zdendo, na čmelínech, které mám zavěšeny ve výšce, tam mravence neřeším. Pokud mám čmelíny upevněny na trubce, tak tady postupuji takto. Uříznu dno u nádobky (kelímek, krabička od vitamínů apod), nasadím na trubku, zespodu zatmelím a dovnitř naleji vyjetý olej. Tenhle olejový příkop nemají mravenci šanci překonat. Ti pečlivější mohou ještě pro jistotu olepit trubku pod kelímkem lepivou páskou na stromky.
https://i.postimg.cc/cJzzfFH6/ochrana-p-ed-mravenci.jpg
Odpovědět