Hledám zkušeného chovatele na pokec o problémech v chovu čmeldů

Volná diskuse o chovu a životě čmeláků.
Odpovědět
Joey
Příspěvky: 11
Registrován: úte 16. črc 2024 15:56:13

Zdravím, akorát jsem najel na tenhle web a rád bych se zeptal na nějaké info ohledně chovu čmeldů, co mě teď trápí... Několik emailů jsem poslal i na jiné stránky (čmeláci plus, zelená domácnost), ale zdá se mi, že moc nejsou rádi, když je někdo prosí/otravuje o pomoc... hmmm
Ještě úplně nevím, jak to tady funguje, tak začínám takhle veřejně.
Letos jsem začal chovat čmeldy, sám jsem si odchytl královnu matku a kolonie je v plném proudu, ale problémům s chovem se asi člověk prostě nevyhne, "je to koníček na plný úvazek".
Trápí mě vysoká teplota a vlhkost ve čmelínu, a teď i roztoči, + další drobnosti.
Díky, jestli se mi někdo ozve, abychom vše mohli probrat, klidně na email - pallas.cz@seznam.cz, Pepa
Uživatelský avatar
Admin
Administrátor
Příspěvky: 19
Registrován: ned 11. led 2015 11:49:51

ahoj, zkus čerpat i zde:

https://www.cmelaci.cz/
Joey
Příspěvky: 11
Registrován: úte 16. črc 2024 15:56:13

Díky moc za odkaz. Popravdě, i tento web jsem si prošel...a další, které hned vypadnout po zadání do googlu.
Mám i knížku přímo pro chovatele čmeláků od odborníků z chovatelské stanice z Brna-Troubsko.
chov-cmelaku.cz
ceskycmelak.cz
cmelaciplus.cz
zelenadomacnost.cz

Jde ale o to, že tam úplně všechny informace nejsou, proto jsem se snažil poptávat i přes email... ale postupně jsem získal pocit, že otravuju a jen mě suše odkázaly na weby, které jsem už pročetl. Tak jsem zkusil zabrousit sem na forum, ale ani tady nejsou ochotný lidi v něčem pomoct, a to i přes to, že si moje dotazy přečetlo už kolem 500 lidí. Já se ptám na věci, které přijdou přímo s praxí/provozem čmelínu...
Tak díky, Pepa
Odpovědět