Chov čmeláků v roce 2021

Volná diskuse o chovu a životě čmeláků.
Odpovědět
marek972
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 341
Registrován: čtv 07. črc 2016 18:00:05
Bydliště: Slany

Ahoj vsichni,

tak ja se zatim drzim puvodniho rozhodnuti a davam svoji Rokytovou pravidelne na noc do garaze, rano hned vracim zpet + navic ma na vystelce fruktozu a u vchodu kousek Apifondy.
Zatim se zda ze to funguje-dle padajiciho kaminku pres den vyletava az v pozdnim odpoledni a vecer uz je zpet. Doufam, ze to vydrzi.

Od zitra nas cekaji zase tri dny pekneho pocasi a v pondeli opet zima :(
Uživatelský avatar
Pepan
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 365
Registrován: pon 22. srp 2016 11:53:50
Bydliště: Dolní Benešov
Kontaktovat uživatele:

Zdravím. Tak tady na Opavsku jasná slunečná obloha. Tak to by měli doplnit zásoby a lįtat
ostošest.🙂👍
Uživatelský avatar
Niky1
TOP člen
TOP člen
Příspěvky: 1258
Registrován: ned 27. pro 2015 21:32:56

Já tu svoji rokytku jdu také zrovna vynést na zahradu.
Uživatelský avatar
Pepan
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 365
Registrován: pon 22. srp 2016 11:53:50
Bydliště: Dolní Benešov
Kontaktovat uživatele:

Dobrý večer. Tak počasí nakonec nic moc, větrno, aspoň že bylo těch 12 stupňů tady.
Dnes jsem dal do skleníku na noc také jeden dřevěný úlek po vzoru Marka a Niki.
Jsem na sebe ale naštvaný :evil: ,že mně to nenapadlo dřív ho schovat jak byly teď ty mrazíky.
Mám tam nějakou barevnou mutaci asi zahradní ? Celá černá,bílý zadeček, menší.
Lítala ,to by mně mrzelo, kdyby se ztratila kvůli tomu počasí a že jsem ji na noc neschoval.
Uvidím zítra ,jestli něco z úlku vylétne. Jestli jo tak ji budu teď raději na noc schovávat, dokud
nebude tepleji.
Tak se zatím mějte pěkně a držím všem palce.
marek972
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 341
Registrován: čtv 07. črc 2016 18:00:05
Bydliště: Slany

Ahoj Pepane,

me to napadlo hned, po zkusenostech z minuleho roku a navic mi to Jakub i doporucil. Dnes po 3 nocich uz ma byt v noci kolem 5C, takze ji nechavam uz venku, ale v pondeli vecer asi opet poputuje do garaze. Dnesni zabery ukazuji, ze nosi pyl, takze ma zalozene hnizdo.

Obrázek

Lita jen odpoledne nebo v podvecer, jinak ne - to bude ta Apifonda a Fruktoza :)
Uživatelský avatar
Niky1
TOP člen
TOP člen
Příspěvky: 1258
Registrován: ned 27. pro 2015 21:32:56

Pepane to by byla opravdu škoda,ale i kteréhokoliv jiného.Bohužel i od úterka bude celý týden teplotně špatný :( .
Uživatelský avatar
Pepan
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 365
Registrován: pon 22. srp 2016 11:53:50
Bydliště: Dolní Benešov
Kontaktovat uživatele:

Dobré ráno.Tak jsem v 7,30 hod. šel úlek vrátit ze skleníku na venek. Už jsem slyšel bzučení za ucpávkou ve vchodu tak jsem si trochu oddechl.
Hned vyletěla.Dal jsem kamínek a šel nakoupit.
Když jsem se vrátil tak tam nebyl.👍🙂
Mám z toho radost ! Teď je tady slunečno 11 stupňů C. začíná trochu foukat vítr.
Uživatelský avatar
Niky1
TOP člen
TOP člen
Příspěvky: 1258
Registrován: ned 27. pro 2015 21:32:56

Pepane,tak to je super,jsem zvědavá co to tam vlastně máš za druh.Jestli tmavou formu rokytového nebo zahradního ;) .
Rapo
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 389
Registrován: sob 02. pro 2017 14:39:47

Zdravím všetkých. Tak ja hlasim navrat navratilky lúčnej.Maka už od 5.4.Usadzovana zemna zatial bez pohybu kamienka.Majta sa 🐝.
Honza79
TOP člen
TOP člen
Příspěvky: 893
Registrován: úte 14. dub 2015 18:15:08
Bydliště: Zbořený Kostelec
Kontaktovat uživatele:

Zdravím přátelé! Zatím mám dvě navrátilky. Zemní dalmatinku a rokytku. Rokytka měla neuvěřitelnou kliku. Před tím ochlazením v tomto týdnu ještě neměla nakladeno a hnízdo na chladné dny opustila. Vrátila se po třech dnech večer a za šera už netrefila do úlu, našel jsem ji ráno v mrazu zatuhlou na boku klapky. Naštěstí se v teple vzpamatovala a už zase létá. Čeká nás další ochlazení, tak snad to dáme!
Odpovědět