Chov čmeláků v roce 2017

Volná diskuse o chovu a životě čmeláků.
Odpovědět
HYNEKHYNEK
Příspěvky: 16
Registrován: stř 29. bře 2017 7:41:31

včelky-dělený.jpg
(496.76 KiB) Zatím ještě nestaženo


Zdravím Pepane,
pokouším zasílat nějaké foto.
HYNEKHYNEK
Příspěvky: 16
Registrován: stř 29. bře 2017 7:41:31

Pepane,
je to pokus o zasílání foto. Stále mne to odmítá - příliš velký soubor.
Na foto je blok pro včelky s dělením na jednotlivé části, z důvodu aby se dal vyčistit a vylovit jednotlivé kukly atd.
Uživatelský avatar
Niky1
TOP člen
TOP člen
Příspěvky: 1258
Registrován: ned 27. pro 2015 21:32:56

Možná moc velké obrázky,máš je v JPG-JPEG tedy kb nebo v tom formátu co mají obrázky v Mb.Stačí si stáhnout XnView,obrázek v něm otevřít a znovu uložit v jpg a pak vložit přes tu funkci přílohy.
Uživatelský avatar
Niky1
TOP člen
TOP člen
Příspěvky: 1258
Registrován: ned 27. pro 2015 21:32:56

Hynku,ta fota se vším co se týká včelek samotářek by bylo lepší vkládat přímo do tématu včely samotářky,je to úplně dole pod volnou diskuzi.
index.php
Uživatelský avatar
Pepan
Velmi aktivní člen
Velmi aktivní člen
Příspěvky: 365
Registrován: pon 22. srp 2016 11:53:50
Bydliště: Dolní Benešov
Kontaktovat uživatele:

Ahoj Hynku, mám něco podobného z ytongu, ale nemám to dělené. Když vytáhneš ty kukly co pak s nimi děláš?
Ty fotky dávám přes Postimage, bude to pro mně jednoduší než předělávat formát u každé fotky.Zde odkaz:
https://postimages.org/cs/ :) a zde návod:http://www.kiwiforum.cz/forum/viewtopic.php?f=20&t=258
(To mi poradila Niki)
HYNEKHYNEK
Příspěvky: 16
Registrován: stř 29. bře 2017 7:41:31

včelín s PUR.jpg
(498.38 KiB) Zatím ještě nestaženo
Pepane,
pokouším něco poslat,
je to záběr na čmelín s izolací z PUR se dnem s vyrovnaným do výše vchodové trubky hlínou krytou lepenkou. Vchod je na dně čmelínu.
Zhora mám plexi, uvažuji po sehnání kryt z plexi červené barvy. Pro klid osazenstva.Následuje zakrytí 4 cm polystyrénem a zatíženou deskou.
Čmelín je umístěn v boudě, bez vlivu počasí.
HYNEKHYNEK
Příspěvky: 16
Registrován: stř 29. bře 2017 7:41:31

Další část
klapka svvětráním.jpg
(400.6 KiB) Zatím ještě nestaženo
jedná se o klllapku s větráním. Vycházím z e zkušeností,že jsem měl v čmelínu vhkost. Na česnu mi po několkráte větraly čmeláci a nazdvihovali mi klapku. Možná se tak dostal zavíječ do čmelínu. Bylo to před večerem několik dnů po sobě. Výsledek tohoto opatření uvidím až příští sezonu. Tím, že mám čmelín v boudě, tak mi nehrozí přehřátí v čmelíně.Budu tak mít ustálenou teplotu po celou dobu bez slunka a deště.
Uživatelský avatar
Niky1
TOP člen
TOP člen
Příspěvky: 1258
Registrován: ned 27. pro 2015 21:32:56

Hynku,zajímavé použití té PUR pěny,jen jsem se dívala,že tam nemáš ani jediný větrací otvor.Myslím,že větrání jen v klapce nebude stačit,i když máš čmelín v boudě. ;)Zvláště pokud by jsi ubytoval čmeláka zemního nebo i lučního,ti odpaří hodně vlhkosti.
HYNEKHYNEK
Příspěvky: 16
Registrován: stř 29. bře 2017 7:41:31

Niky, je samozřejmé, že mám věrací otvor na zádi, ta která není vidět. Rozměr je 3x4 cm opatřený sítkou s klapkou.
Uživatelský avatar
Niky1
TOP člen
TOP člen
Příspěvky: 1258
Registrován: ned 27. pro 2015 21:32:56

Hynku,já ale myslela větrací otvor se síťkou kromě otvoru s klapkou.Jako je na obrázku co přikládám.
5479.jpg
(26.91 KiB) Zatím ještě nestaženo
Odpovědět