Vzhledem ke stále se zvyšujícímu se zájmu i o chov včelek samotářek, jsem si dovolil vytvořit alespoň toto fórum a podpořit tak komunitu chovatelů zaměřených právě na chov těchto včel.
Admin
Spuštění diskuse o chovu samotářských včel.
Včera jsem na vřesu viděla pískorypku ryšavou http://www.naturfoto.cz/piskorypka-rysa ... 17089.html .Škoda že si dělá hnízda v zemi.
-
- Příspěvky: 1
- Registrován: úte 19. dub 2016 14:18:37
Shlédl jsem pár videí o chovu "mason bees" na júťůbu, je to docela pracná záležitost. Hlavně čištění domečků po sezóně, kdy je potřeba z domečků vybrat kukly a rozdělit je na samčí a samičí. Navíc je tam zmiňováno čištění kukel v roztoku vody a bělidla (bleach), pravděpodobně v roztoku Sava.Niky1 píše:Včely samotářky mě také začaly zajímat.Loni jsem jim nachystala bambusové trubičky a nějaké se ubytovaly.Letos jsem jim koupila domek,tak jsem zvědavá zda se i tam nějaké ubytují.
Máte s tím někdo zkušenosti? Co po usušení následně s kuklami?
Také jsem se dívala na ta videa a prozatím si na to netroufám. Na tomto odkazu je popis i uskladnění. https://translate.google.cz/translate?h ... rev=search , orig. http://www.davidsuzuki.org/blogs/queen- ... e-cocoons/
Rovněž by mě zajímaly zkušenosti jak je to s přezimováním samotářek venku,pokud není vhodné místo k uložení.
Rovněž by mě zajímaly zkušenosti jak je to s přezimováním samotářek venku,pokud není vhodné místo k uložení.
-
- Příspěvky: 16
- Registrován: stř 29. bře 2017 7:41:31
Může ovlivnit déšť (zamokření ) vchodu do otvoru samotářek ? Pro další období je asi vhodné odstranit zakuklení vstupu. Máte odpověď ?
Niky, domek se samotářkama nechávám v závětří a aby na něj nepršelo. Na jaře, když začínají teplé dny, přestěhuju domečky k angreštům a rybízům a nechám to na nich. Po zaplnění chodbiček ho nechám na místě do podzimu a na zimu dám zase do závětří a sucha. A daří se jim myslím dobře