Stránka 12 z 146

Re: Chov čmeláků v roce 2018

Napsal: úte 03. dub 2018 19:16:03
od Janek92
Ahojte všichni ;)

:!: :!: dnes som to nevydržal a po práci som sa šiel projít do parku :!:

Pravdepodobne sa mi podarilo vyfotit vzácnejšiu královnu /bombus haematurus/.. :?: :?: :?: :?:

okrem nej ešte asi 5x zemní, 2x luční a 1x skalní /všetky královny sa pásli - žádna ešte nehledá u nás/..
..je malá šanca na odchyt tejto královny ale pokusím sa o to a v následujúcich dnech sa tam po nej podívam ;)


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Re: Chov čmeláků v roce 2018

Napsal: úte 03. dub 2018 19:17:47
od marek972
Tak I u nas uz se objevily prvni cmelandy, jedna skalni a dve zemni - zatim jen na vresovniku na zahrade, ale tipuju ze o vikendu kdy ma byt hezky uz budeme usazovat :)

Re: Chov čmeláků v roce 2018

Napsal: úte 03. dub 2018 19:24:27
od eljerry
Děkuji za informace.
Nevím, fotografie byly špatné. Nejsem si jistý jestli šlo o pačmeláky.Tvarem byly hodně podobné čmelákům.
Mám vstupy do čmelínů ve zdi stodoly, na kterou svítí slunce. Tito tvorové se chovali typicky pro čmeláky. Kontrolovali každou škvíru mezi cihlami.Stejně tak hledají otvor čmeláci. Také mne překvapilo, že tu jsou a navíc hned tři ve stejnou dobu.

Je to jedno, čmelíny jsou ještě prázdné a na pačmeláky je opravdu brzy. Jerry :D :D

Re: Chov čmeláků v roce 2018

Napsal: úte 03. dub 2018 19:32:42
od Honza79
Janek92 píše: úte 03. dub 2018 19:16:03 Pravdepodobne sa mi podarilo vyfotit vzácnejšiu královnu /bombus haematurus/.. :?: :?: :?: :?:
Ta je krásná! Držím palce, ať se ji podaří chytit a usadit. :o

Re: Chov čmeláků v roce 2018

Napsal: úte 03. dub 2018 19:47:21
od Janek92
Janek92 píše: úte 03. dub 2018 19:16:03 Pravdepodobne sa mi podarilo vyfotit vzácnejšiu královnu /bombus haematurus/.. :?: :?: :?: :?:
Ta je krásná! Držím palce, ať se ji podaří chytit a usadit. :o

Díky Honzo, jj krásna je, snáď se to podarí ;) o víkendu to začne 8-) :)

Re: Chov čmeláků v roce 2018

Napsal: úte 03. dub 2018 21:27:01
od Rapo
180403_084033_1.jpeg
(197.8 KiB) Zatím ještě nestaženo
Čaute .Viete mi povedať čo je to za druh?

Re: Chov čmeláků v roce 2018

Napsal: úte 03. dub 2018 21:40:18
od Rapo
180403_093252_2.jpeg
(265.53 KiB) Zatím ještě nestaženo
180403_093252_3.jpeg
(274.55 KiB) Zatím ještě nestaženo
180403_093252_4.jpeg
(279.53 KiB) Zatím ještě nestaženo
180403_093252_5.jpeg
(275.16 KiB) Zatím ještě nestaženo
Pepane už som to sem konečne dal.Poslal som to žene tá to upravila a následne preposlala späť.Poslem ešte pokračovanie.

Re: Chov čmeláků v roce 2018

Napsal: stř 04. dub 2018 6:46:56
od Honza79
Rapo píše: úte 03. dub 2018 21:27:01 180403_084033_1.jpeg
Čaute .Viete mi povedať čo je to za druh?
Rapo, to je čmelák luční. ;)

Re: Chov čmeláků v roce 2018

Napsal: stř 04. dub 2018 7:30:42
od Rapo
Honza79 píše: stř 04. dub 2018 6:46:56
Rapo píše: úte 03. dub 2018 21:27:01 180403_084033_1.jpeg
Čaute .Viete mi povedať čo je to za druh?
Rapo, to je čmelák luční. ;)
Ďakujem.

Re: Chov čmeláků v roce 2018

Napsal: stř 04. dub 2018 9:13:32
od Blanka
eljerry to co jsi chytil je drvodělka fialová, lítá mě už druhý rok na zahradě, chová se jako čmelák, ale vrtá si komůrky ve starém dřevě a dostala se k nám ze středomoří. Když na ni zasvítí sluníčko nádherně svítí do fialova. U nás už začínají, na zahradě dva zemní a jeden šedý co je hrozně divoký a vydává vyšší ton, neumím poznávat.